Image

TSSAA 2018

Brackets
Teams
Tournament Results

Schedule

Double Elimination Bracket

Watertown
4
(25-14, 26-24, 25-22)
Gatlinburg-Pittman
Hickman Co.
1
(25-15, 25-9, 25-16)
Halls High School
Memphis East
2
(8-25, 8-25, 7-25)
South Greene
Sale Creek
3
(22-25, 25-23, 20-25, 16-25)
Loretto High School
Gatlinburg-Pittman
7
(25-19, 25-8, 25-12)
Halls High School
Memphis East
8
(7-25, 4-25, 9-25)
Sale Creek
Watertown
5
(17-25, 25-18, 25-19, 25-21)
Hickman Co.
Loretto High School
6
(25-22, 25-19, 25-19)
South Greene
South Greene
9
(25-20, 22-25, 25-22, 25-18)
Gatlinburg-Pittman
Hickman Co.
10
(9-25, 14-25, 6-25)
Sale Creek
Watertown
11
(30-28, 27-25, 20-25, 23-25, 7-15)
Loretto High School
South Greene
12
(19-25, 28-30, 17-25)
Sale Creek
Watertown
13
(22-25, 21-25, 21-25)
Sale Creek
Loretto High School
14
(17-25, 25-19, 25-22, 25-18)
Sale Creek

Double Elimination Bracket

Upperman
4
(19-25, 27-25, 25-19, 23-25, 16-14)
Chester Co.
Portland
1
(25-23, 25-14, 25-13)
Sullivan South
Camden
2
(25-9, 22-25, 16-25, 20-25)
East Hamilton
Jackson South Side
3
(16-25, 12-25, 15-25)
Knoxville Catholic
Chester Co.
7
(10-25, 17-25, 25-27)
Sullivan South
Camden
8
(21-25, 25-11, 25-14, 25-13)
Jackson South Side
Upperman
5
(17-25, 23-25, 8-25)
Portland
Knoxville Catholic
6
(31-29, 25-21, 27-25)
East Hamilton
East Hamilton
9
(25-22, 25-13, 21-25, 25-22)
Sullivan South
Upperman
10
(15-25, 14-25, 29-27, 13-25)
Camden
Portland
11
(16-25, 25-17, 25-19, 21-25, 15-13)
Knoxville Catholic
East Hamilton
12
(25-18, 25-10, 25-17)
Camden
Knoxville Catholic
13
(25-23, 25-22, 25-17)
East Hamilton
Portland
14
(25-12, 25-20, 25-18)
Knoxville Catholic

Double Elimination Bracket

Brentwood
4
(25-21, 25-16, 25-17)
Dobyns Bennett
Station Camp
1
(23-25, 19-25, 25-13, 25-17, 12-15)
Houston HS
Cookeville
2
(25-18, 25-22, 25-20)
Collierville
Heritage
3
(21-25, 25-21, 25-20, 16-25, 7-15)
Siegel HS
Dobyns Bennett
7
(23-25, 25-11, 25-19, 27-25)
Station Camp
Collierville
8
(21-25, 18-25, 25-21, 25-23, 11-15)
Heritage
Brentwood
5
(25-15, 25-18, 25-20)
Houston HS
Siegel HS
6
(25-20, 25-13, 26-24)
Cookeville
Cookeville
9
(25-9, 19-25, 19-25, 21-25)
Dobyns Bennett
Houston HS
10
(25-20, 27-25, 25-12)
Heritage
Brentwood
11
(21-25, 25-16, 25-13, 25-16)
Siegel HS
Dobyns Bennett
12
(25-17, 25-14, 25-20)
Houston HS
Siegel HS
13
(20-25, 23-25, 25-20, 25-19, 15-3)
Dobyns Bennett
Brentwood
14
(25-17, 25-22, 25-17)
Siegel HS

Double Elimination Bracket

Webb School
1
(25-10, 25-7, 25-9)
St. George's
Harding Academy
2
(8-25, 25-21, 28-26, 25-20)
Concord Christian
St. George's
3
(21-25, 22-25, 21-25)
Concord Christian
Webb School
4
(25-11, 25-15, 25-18)
Harding Academy
Harding Academy
5
(25-22, 20-25, 11-25, 21-25)
Concord Christian
Webb School
6
(25-11, 25-16, 29-27)
Concord Christian

Double Elimination Bracket

Baylor School
1
(25-15, 22-25, 25-19, 25-20)
Father Ryan
Harpeth Hall
2
(21-25, 21-25, 23-25)
Briarcrest Christian
Father Ryan
3
(17-25, 25-23, 22-25, 22-25)
Harpeth Hall
Baylor School
4
(24-26, 25-23, 14-25, 14-25)
Briarcrest Christian
Baylor School
5
(23-25, 25-15, 26-24, 26-24)
Harpeth Hall
Briarcrest Christian
6
(17-25, 25-15, 25-20, 25-19)
Baylor School

© 2019 - Wildfire Sports LLC