Image

TSSAA 2019

Brackets
Teams
Tournament Results

Schedule

Double Elimination Bracket

South Greene
4
(25-11, 25-16, 12-25, 25-12)
Halls
Sale Creek
1
(14-25, 13-25, 14-25)
Summertown
Harpeth
2
(18-25, 23-25, 25-27)
Watertown
Gatlinburg-Pittman
3
(25-9, 25-9, 25-17)
Memphis East
Halls
7
(27-25, 25-20, 25-23)
Sale Creek
Harpeth
8
(25-5, 25-20, 25-10)
Memphis East
South Greene
5
(12-25, 15-25, 26-24, 17-25)
Summertown
Watertown
6
(25-19, 23-25, 26-24, 25-13)
Gatlinburg-Pittman
Gatlinburg-Pittman
9
(21-25, 18-25, 25-13, 15-25)
Halls
South Greene
10
(17-25, 26-24, 25-20, 22-25, 10-15)
Harpeth
Summertown
11
(25-21, 25-11, 25-20)
Watertown
Halls
12
(19-25, 20-25, 10-25)
Harpeth
Watertown
13
(25-19, 25-22, 15-25, 25-18)
Harpeth
Summertown
14
(25-16, 25-18, 23-25, 25-21)
Watertown

Double Elimination Bracket

Portland
4
(25-14, 25-18, 25-14)
Lexington
East Hamilton
1
(15-25, 19-25, 25-20, 25-18, 16-14)
Anderson Co.
Sullivan South
2
(25-13, 25-21, 25-19)
Crockett Co.
Nolensville
3
(25-17, 25-20, 25-14)
Livingston Academy
Lexington
7
(15-25, 9-25, 20-25)
Anderson Co.
Crockett Co.
8
(25-14, 25-12, 25-23)
Livingston Academy
Portland
5
(25-19, 25-12, 25-15)
East Hamilton
Sullivan South
6
(20-25, 25-16, 20-25, 25-22, 11-15)
Nolensville
Sullivan South
9
(25-22, 17-25, 25-22, 22-25, 10-15)
Anderson Co.
East Hamilton
10
(25-18, 25-14, 25-13)
Crockett Co.
Portland
11
(25-13, 16-25, 25-20, 25-19)
Nolensville
Anderson Co.
12
(24-26, 25-17, 21-25, 25-20, 8-15)
East Hamilton
Nolensville
13
(25-19, 20-25, 25-18, 25-22)
East Hamilton
Portland
14
(27-25, 20-25, 23-25, 12-25)
Nolensville

Double Elimination Bracket

Dobyns-Bennett
4
(20-25, 25-22, 25-23, 25-17)
Ravenwood
Houston
1
(22-25, 25-21, 25-16, 29-27)
Cookeville
Daniel Boone
2
(12-25, 20-25, 21-25)
Brentwood
Collierville
3
(28-26, 25-19, 18-25, 25-21)
Cleveland
Ravenwood
7
(27-25, 18-25, 25-16, 19-25, 20-18)
Cookeville
Daniel Boone
8
(17-25, 25-22, 26-24, 12-25, 10-15)
Cleveland
Dobyns-Bennett
5
(25-23, 23-25, 25-17, 25-9)
Houston
Brentwood
6
(25-17, 25-10, 25-22)
Collierville
Collierville
9
(21-25, 19-25, 25-19, 15-25)
Ravenwood
Houston
10
(25-22, 25-16, 25-22)
Cleveland
Dobyns-Bennett
11
(25-22, 17-25, 25-19, 20-25, 11-15)
Brentwood
Ravenwood
12
(25-22, 18-25, 15-25, 25-19, 11-15)
Houston
Dobyns-Bennett
13
(25-19, 16-25, 10-25, 25-27)
Houston
Brentwood
14
(25-23, 25-23, 22-25, 25-19)
Houston

Double Elimination Bracket

St. George's
1
(33-31, 25-21, 21-25, 14-25, 12-15)
Concord Christian
Goodpasture
2
(25-20, 25-20, 25-18)
King's Academy
St. George's
3
(31-29, 16-25, 25-19, 25-10)
King's Academy
Concord Christian
4
(25-18, 25-17, 25-16)
Goodpasture
Goodpasture
5
(15-25, 18-25, 19-25)
St. George's
Concord Christian
6
(27-25, 27-29, 20-25, 20-25)
St. George's

Double Elimination Bracket

Briarcrest
1
(25-23, 25-22, 25-23)
Baylor
Knoxville Catholic
2
(20-25, 25-15, 27-25, 25-13)
Harpeth Hall
Baylor
3
(31-29, 25-20, 25-27, 25-20)
Harpeth Hall
Briarcrest
4
(25-17, 25-22, 20-25, 26-24)
Knoxville Catholic
Knoxville Catholic
5
(23-25, 25-15, 25-23, 29-27)
Baylor
Briarcrest
6
(25-18, 17-25, 25-23, 25-22)
Knoxville Catholic

© 2020 - Wildfire Sports LLC