Image

TSSAA 2020

Brackets
Teams
Tournament Results

Schedule

Double Elimination Bracket

Meigs Co.
4
(7-25, 9-25, 11-25)
Summertown
Union City
1
(4-25, 11-25, 14-25)
Watertown
Sale Creek
2
(25-17, 25-13, 25-16)
Halls
Loretto
3
(25-10, 25-12, 25-13)
South Greene
Meigs Co.
7
(25-17, 25-19, 25-14)
Union City
Halls
8
(20-25, 17-25, 13-25)
South Greene
Summertown
5
(25-18, 25-20, 25-18)
Watertown
Sale Creek
6
(25-16, 19-25, 19-25, 14-25)
Loretto
Sale Creek
9
(25-12, 25-13, 25-16)
Meigs Co.
Watertown
10
(25-15, 25-20, 25-16)
South Greene
Summertown
11
(25-11, 25-20, 24-26, 17-25, 15-9)
Loretto
Sale Creek
12
(25-22, 26-24, 21-25, 15-25, 15-13)
Watertown
Loretto
13
(25-27, 25-21, 25-12, 25-27, 16-14)
Sale Creek
Summertown
14
(25-9, 25-13, 25-12)
Loretto

Double Elimination Bracket

Anderson Co.
4
(25-20, 25-20, 25-16)
Greeneville
Murfreesboro Central
1
(25-23, 25-9, 25-12)
Covington
Nolensville
2
(25-8, 25-8, 25-17)
Signal Mountain
East Hamilton
3
(25-20, 14-25, 15-25, 21-25)
Crockett Co.
Greeneville
7
(25-19, 25-12, 25-18)
Covington
Signal Mountain
8
(13-25, 23-25, 19-25)
East Hamilton
Anderson Co.
5
(22-25, 25-22, 25-18, 25-23)
Murfreesboro Central
Nolensville
6
(25-12, 25-10, 25-14)
Crockett Co.
Crockett Co.
9
(25-15, 12-25, 19-25, 20-25)
Greeneville
Murfreesboro Central
10
(25-17, 25-18, 25-17)
East Hamilton
Anderson Co.
11
(13-25, 18-25, 15-25)
Nolensville
Greeneville
12
(26-28, 17-25, 23-25)
Murfreesboro Central
Anderson Co.
13
(25-17, 32-30, 25-17)
Murfreesboro Central
Nolensville
14
(25-19, 25-15, 20-25, 25-19)
Anderson Co.

Double Elimination Bracket

Collierville
4
(13-25, 26-24, 13-25, 18-25)
Brentwood
Cookeville
1
(25-15, 25-15, 25-11)
Science Hill
Houston
2
(22-25, 25-19, 16-25, 25-22, 16-14)
Station Camp
Siegel High School
3
(26-28, 25-13, 23-25, 22-25)
Maryville
Collierville
7
(23-25, 25-19, 25-13, 25-12)
Science Hill
Station Camp
8
(18-25, 17-25, 21-25)
Siegel High School
Brentwood
5
(25-9, 25-18, 25-10)
Cookeville
Houston
6
(25-23, 25-15, 25-23)
Maryville
Maryville
9
(18-25, 22-25, 25-22, 25-17, 11-15)
Collierville
Cookeville
10
(15-25, 22-25, 29-27, 25-18, 13-15)
Siegel High School
Brentwood
11
(25-20, 25-23, 25-19)
Houston
Collierville
12
(20-25, 25-16, 25-23, 22-25, 6-15)
Siegel High School
Houston
13
(11-25, 25-22, 23-25, 20-25)
Siegel High School
Brentwood
14
(25-7, 25-18, 25-14)
Siegel High School

Double Elimination Bracket

Battle Ground Academy
1
(22-25, 11-25, 15-25)
Notre Dame
The King's Academy
2
(23-25, 23-25, 19-25)
Goodpasture Christian
Battle Ground Academy
3
(13-25, 25-27, 15-25)
The King's Academy
Notre Dame
4
(25-23, 25-23, 25-21)
Goodpasture Christian
Goodpasture Christian
5
(22-25, 15-25, 25-19, 25-16, 15-10)
The King's Academy
Notre Dame
6
(14-25, 25-18, 20-25, 26-28)
Goodpasture Christian

Double Elimination Bracket

St. Agnes Academy
1
(17-25, 25-23, 14-25, 13-25)
Baylor
Knoxville Catholic
2
(20-25, 25-19, 23-25, 25-17, 13-15)
Briarcrest Christian
St. Agnes Academy
3
(25-18, 23-25, 21-25, 23-25)
Knoxville Catholic
Baylor
4
(23-25, 24-26, 13-25)
Briarcrest Christian
Baylor
5
(25-22, 25-20, 25-19)
Knoxville Catholic
Briarcrest Christian
6
(25-18, 25-12, 25-18)
Baylor

© 2020 - Wildfire Sports LLC