Image

Spike For Tykes 2017

Pools/Brackets
Teams
Pool Results
Tournament Results

Schedule

Pool A

St. Xavier
A1
(25-8)
Pickerington North
Olentangy Liberty
A2
(25-15)
Pickerington North
St. Xavier
A3
(25-12)
Olentangy Liberty

Pool B

Archbishop Alter
B1
(25-11)
Kilbourne
Archbishop McNicholas
B2
(25-23)
Kilbourne
Archbishop Alter
B3
(25-15)
Archbishop McNicholas

Pool C

St. Francis DeSales
C1
(25-19)
Chillicothe
Archbishop Hoban
C2
(25-11)
Chillicothe
Archbishop Hoban
C3
(25-12)
St. Francis DeSales

Pool D

Westerville South
D1
(25-16)
Gahanna Lincoln
Bishop Fenwick
D2
(25-15)
Gahanna Lincoln
Westerville South
D3
(26-24)
Bishop Fenwick

Pool E

Northmont
E1
(25-13)
Dublin Coffman
Westerville North
E2
(25-20)
Dublin Coffman
Northmont
E3
(25-18)
Westerville North

Pool F

Hilliard Davidson
F1
(25-18)
Middletown
Jackson
F2
(25-22)
Middletown
Hilliard Davidson
F3
(25-15)
Jackson

Pool G

Olentangy
G1
(25-17)
Westerville Central
Walsh Jesuit
G2
(25-17)
Westerville Central
Olentangy
G3
(25-27)
Walsh Jesuit

Pool H

Stowe-Munroe Falls
H1
(25-12)
Reynoldsburg
Centerville
H2
(25-11)
Reynoldsburg
Stowe-Munroe Falls
H3
(23-25)
Centerville

Gold Bracket

Northmont
GJ
(25-22, 25-19)
Walsh Jesuit
Centerville
GK
(25-13, 25-20)
Hilliard Davidson
Centerville
GH
(19-25, 23-25)
Northmont
Hilliard Davidson
GI
(20-25, 23-25)
Walsh Jesuit
St. Xavier
GA
(21-25, 25-23, 25-21)
Centerville
Westerville South
GC
(25-20, 29-27)
Northmont
Archbishop Hoban
GB
(25-12, 25-17)
Hilliard Davidson
Archbishop Alter
GD
(25-19, 25-21)
Walsh Jesuit
St. Xavier
GE
(25-22, 25-23)
Westerville South
Archbishop Hoban
GF
(25-21, 27-25)
Archbishop Alter
St. Xavier
GG
(26-24, 25-22)
Archbishop Hoban
Westerville South
GL
(23-25, 25-15, 25-19)
Archbishop Alter

Silver Bracket

Westerville North
SJ
(17-25, 12-25)
Olentangy
Stowe-Munroe Falls
SK
(21-25, 25-22, 25-16)
Jackson
Stowe-Munroe Falls
SH
(23-25, 14-25)
Westerville North
Jackson
SI
(18-25, 23-25)
Olentangy
Olentangy Liberty
SA
(25-23, 25-20)
Stowe-Munroe Falls
Bishop Fenwick
SC
(25-18, 25-16)
Westerville North
St. Francis DeSales
SB
(25-21, 25-22)
Jackson
Archbishop McNicholas
SD
(19-25, 25-21, 25-20)
Olentangy
Olentangy Liberty
SE
(25-22, 17-25, 25-17)
Bishop Fenwick
St. Francis DeSales
SF
(25-23, 21-25, 17-25)
Archbishop McNicholas
Olentangy Liberty
SG
(17-25, 17-25)
Archbishop McNicholas
Bishop Fenwick
SL
(21-25, 22-25)
St. Francis DeSales

Bronze Bracket

Gahanna Lincoln
BJ
(25-18, 21-25, 25-21)
Kilbourne
Reynoldsburg
BK
(25-15, 17-25, 27-29)
Chillicothe
Reynoldsburg
BH
(6-25, 15-25)
Gahanna Lincoln
Chillicothe
BI
(21-25, 18-25)
Kilbourne
Pickerington North
BA
(25-13, 25-10)
Reynoldsburg
Gahanna Lincoln
BC
(24-26, 25-20, 21-25)
Dublin Coffman
Chillicothe
BB
(12-25, 10-25)
Middletown
Kilbourne
BD
(16-25, 22-25)
Westerville Central
Pickerington North
BE
(26-24, 25-15)
Dublin Coffman
Middletown
BF
(25-21, 24-26, 21-25)
Westerville Central
Pickerington North
BG
(25-21, 25-21)
Westerville Central
Dublin Coffman
BL
(25-23, 23-25, 24-16)
Middletown

© 2021 - Wildfire Sports LLC